Rygle do bram

zamek hakowy

Zamek hakowy i inne podobne zamki

Odpowiedni zamek hakowy będzie efektywną ochroną domu i mienia przed kradzieżą. Zwyczajne zamki do furtek i bram są wpuszczane i samozamykające. Istnieje naprawdę wiele zamków do wyboru. Warto sprawdzić, czy zamek jest wyposażony w hak. Zamek hakowy wraz z odpowiednim hakiem, zabezpieczy bramę. Najlepiej jest zdecydować się na te niekorodujące materiały. Źle dobrane uchwyty i pokrętła mogą powodować ścieranie rąk przy otwieraniu.

Furtka

Zamki powierzchniowe stają się coraz bardziej popularne. Na pierwszy rzut oka wiemy, gdzie znajduje się zamek w furtce. Jest dużo miejsca wokół klamki do furtki i wkładki na klucz. Słupki wyposażone w takie zamki mogą być również otwierane elektrycznie. Jedyną wadą tego rozwiązania może być jego cena. Dlatego też są one częściej wybierane dla obiektów publicznych i wymagana jest ich niezawodność. Ciekawym rozwiązaniem są nawierzchniowe zamki do bram przesuwnych. Posiadają one specjalnie ukształtowane obrotowe szyny i samokorygujące się haki. Można także zainstalować specjalny rygiel do bramy. Bolec spoczywa na bocznych ścianach słupka, więc nie można go usunąć. Jedyną opcją jest jego przecięcie. Zamek bramy przesuwnej jest wyposażony w specjalną śrubę obrotową.

Elektrozaczepy

Dobrym rozwiązaniem mogą być również elektrozaczepy do drzwi przejściowych lub bram. W tej sytuacji konieczne jest wybranie odpowiedniej klamko-gałki. Pozwalają one na otwarcie drzwi od wewnątrz domu, bez konieczności wychodzenia. Mechanicznie kodowane zamki do drzwi i bram. Jest to ciekawe rozwiązanie, stosowane głównie w przemyśle i budynkach użyteczności publicznej. Posiada po obu stronach klawiaturę mechaniczną, która służy do wprowadzania kodu. Niepoprawny kod uniemożliwi otwarcie furtki lub bramy. Wybór odpowiedniego zamka zależy przede wszystkim od tego, co zamierzamy zamykać i jaką sumą dysponujemy.