Rygle do bram

zamki do bram

Zamki do bram. Przegląd rodzajów ze wskazaniem najlepszych zastosowań.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju zamki do bram i furtek. Jednak nie każde z tych rozwiązań dostępnych na rynku może zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Każdy z zamków dostępnych na rynku charakteryzuje się innymi cechami. Warto wiedzieć jaki zamek sprawdzi się w jakich okolicznościach.

Na co zwrócić uwagę wybierając zamek

Przede wszystkim wybierając zamek warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak jakość i certyfikaty oraz stopień ochrony przed włamaniem. Niestety nie każdy zamek hakowy sprzedawany na rynku zapewnia odpowiedni poziom ochrony. Większość najtańszych modeli zamków, które dostępne są na rynku są do złamania bez najmniejszego problemu. Oczywiście istotne są nie tylko kwestie związane z bezpieczeństwem, ale także z długością gwarancji. Długość gwarancji ma także wpływ na odporność na zamarzanie, korozję. Wiele najlepszych zamków dostępnych na rynku produkowana jest ze stali nierdzewnej, mającej niską zawartość żelaza czy też posiadając elementy poddane ocynkowaniu ogniowemu.

Zamki wpuszczane

Są to zamki do furtek oraz bram, które zwykle dostosowane są do profili o grubości maksymalnie 4cm. Na rynku znaleźć można wiele różnych zamków, które spełnić mogą oczekiwania ludzi. Oczywiście poza zamkiem wpuszczanym niezbędne będą także wkładki bębenkowe, klamki, szyldy i zaczepy na drugą stronę. Jeśli chce się cieszyć zamkiem przez długi czas warto wybierać te najwyższej jakości. Jeśli zamek wyposażony jest w wysokiej jakości hak to powinien być on odpowiedniej jakości.

Zamki nawierzchniowe

Zamki tego rodzaju cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ bez problemów można znaleźć je w bramie czy też furtce. Zamki takie sprawdzają się jeśli w bramie są zawiasy regulowane do bram. Zamki tego rodzaju muszą być odpowiednio wykończone. Zaletą tych zamków jest fakt, że nawet po długim czasie nie używania można je bez problemów otworzyć. Jeśli chodzi o rygle to są one o wiele dłuższe niż w zamkach wpuszczanych. Dzięki swojej bezawaryjności zamki nawierzchniowe są bardzo często stosowane.