Rygle do bram

dobre zamki do bram

Dobre zamki do bram

Odpowiednio dobrane dobre zamki do bram i furtki będzie skuteczną ochroną domu i mienia przed kradzieżą. Może się także w tej sytuacji sprawdzić odpowiedni rygiel do bramy. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż umowa z firmą ochroniarską. Wybór zamków, pomimo bardzo szerokiej oferty, nie jest łatwym zadaniem.

Jakość zamków

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość i sprawdzić certyfikaty takich zamków. Należy również ocenić stopień ochrony przed kradzieżą. Nie bez znaczenia są również kwestie takie jak odporność na korozję i mróz, więc te wysokiej jakości zamki do bram są wykonane ze stali nierdzewnej i stali o bardzo niskiej zawartości żelaza. Ponadto, wiele z ich elementów jest ocynkowanych ogniowo. Typowymi zamkami do furtek i bram są zamki samozamykające, z których większość przystosowana jest do profili o szerokości 4 cm. Warto pamiętać, że zamki do furtek lub bram będą wymagały wkładki bębenkowej, klamki i zamka po drugiej stronie.

Klamki też są ważne

Niewiele jest zamków, które działają długo. Opłaca się inwestować w produkty wykonane z materiałów niekorodujących. Zdarza się, że niektóre zamki mogą rdzewieć po 2 latach i ich otwarcie staje się niemożliwe. Na prawidłową pracę będzie miała również wpływ wkładka cylindra i kontakt z pionem. Nie należy także zapominać, że zamek bez odpowiedniego haka może być nieskuteczny. Najlepiej jest wybrać cylindry od sprawdzonych producentów, a wybór ten nie powinien być problemem. Źle dobrane klamki do furtki i pokrętło mogą powodować ścieranie rąk przy otwieraniu. Ważną rzeczą jest materiał, z którego wykonany został zamek. Stal nierdzewna jest obecnie najlepszym wyborem. Dużą zaletą zamków jest to, że zapewniają one praktycznie zawsze bardzo solidne zabezpieczenie. Dlatego też są one najczęściej wybierane do obiektów, które są używane przez wielu użytkowników i ich niezawodność jest niezbędna.